![](https://media-eu.kozan.gr/wp-content/uploads/2023/09/20191523/350285364_776500014019985_1892155724274772493_n.jpg)
Στην Ιερά Μονή Αγίας Τριάδος Βυθού Κοζάνης την Δεύτερα 25 Σεπτεμβρίου και ώρα 17:00 θα τελεσθεί μέγας αρχιερατικός εσπερινός προεξάρχοντος του σεβασμιότατου Μητροπολιτου Σισανιου και Σιατίστης κ.κ. Αθανασίου και στη συνέχεια θα ακολουθήσει κουρά μοναχού (Ακολουθία Αγγελικού Σχήματος) του δόκιμου Ε.Γ.. Να σημειωθεί πως η τελευταία κουρά μοναχού ήταν του μακαριστού Ιερομοναχου Σεραφείμ Μαραγκιδη το 1958 .
0 Σχόλια