![](https://media-eu.kozan.gr/wp-content/uploads/2023/11/25225702/405965674_10160717754686855_3729048963805619954_n.jpg)
Δυο ορειβάτες έχουν χαθεί στα Πιέρια. Κατεβαίνοντας από το ορειβατικό του ΣΕΟ έχασαν τον προσανατολισμό τους. Με στίγμα από κινητό ενημερώθηκε η Πυροσβεστική. Κλιμάκιο της πυροσβεστικής και οι δυο αντιδημαρχοι Αγγέλης και Αχιλλας ανέβηκαν από τις 8:30 περίπου στο βουνό. Ακολούθησαν διασώστες. Μέχρι τώρα 22:40 οι ορειβάτες δεν έχουν εντοπιστεί στην περιοχή του στίγματος. Οι έρευνες συνεχίζονται. Στην περιοχή χιονίζει.
Διαβάστε παρακάτω τι έγραψε νωρίτερα το Kozan.gr
0 Σχόλια