![Βόιο: Εθελοντική αιμοδοσία στο Τσοτύλι](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2023/06/αρχείο-λήψης-3-768x400.jpg)
Εθελοντική αιμοδοσία, με αφορμή την Παγκόσμια ημέρα Εθελοντή Αιμοδότη, διοργανώνουν οι σύλλογοι γονέων και κηδεμόνων Δημοτικού –Νηπιαγωγείου Τσοτυλίου, η ομάδα Εθελοντών Αιμοδοτών Τσοτυλίου και ο Δήμος Βοΐου.
Η αιμοδοσία, σε συνεργασία με τον Σύλλογο Εθελοντών Αιμοδοτών Κοζάνης «Γέφυρα Ζωής» και το τμήμα αιμοδοσία του «Μαμάτσειου» Νοσοκομείου Κοζάνης, θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 7 Ιουνίου 2023, από τις 15:30 έως τις 20:00, στον χώρο του Δημοτικού Σχολείου Τσοτυλίου.
0 Σχόλια