Ticker

6/recent/ticker-posts

ΕΠΣ Κοζάνης: Με νίκες συνέχισαν Σιάτιστα και Εορδαϊκός- Όλα τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Με νίκες συνέχισαν οι 2 πρωτοπόροι της Α΄ ΕΠΣ Κοζάνης Μακεδονικός Σιάτιστας και Εορδαϊκός και έτσι για μια ακόμα αγωνιστική τίποτα δεν άλλαξε στην κορυφή.

Στην Λευκόβρυση ο Μακεδονικός με γκολ των Παπουτσίδη στο 1ο και Ραφαηλίδη, Γεωργακα στο 2ο  ημίχρονο πέρασε με νικηφόρα από την έδρα της ΑΕ Κοζάνης.

Στην Εράτυρα ο Εορδαϊκός για ακόμα ένα παιχνίδι πετούσε φωτιές επιθετικά και «έκαψε» με 7-0 την Αναγέννηση Εράτυρας πετυχαίνοντας έτσι την 15η συνεχόμενη νίκη του.

Ο Χ. Χαραλαμπίδης έδιωξε από νωρίς το όποιο άγχος μπορεί να υπήρξε για το παιχνίδι σε μια δύσκολη έδρα ενώ στο ημίωρο ο Καβαλάρης έκανε το 3-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Εορδαϊκός πέτυχε άλλα 4 γκολ με τους Μπαλίτσα σο 60ο , Σέχι στο 68ο Ματούλα στο 75ο και Ταγγίδη λίγο πριν το τέλος αποδεικνύοντας ότι βρίσκεται σε καταπληκτική κατάσταση με μια ομάδα που έχει γίνει μια γροθιά μαζί με τον Γ.  Ιωαννίδη και πηγαίνει από νίκη σε νίκη.

Ο Εορδαϊκός έπαιξε με Παναγιωτίδη, Στεργιόπουλο (60ο Τρούπκο), Βούρτη (60ο Καλόγηρο), Μ. Χαραλαμπίδη, Πούλιο, Χιμολάρι, Μπαλίτσα, Καβαλάρη (60ο Σέχι), Ματούλα (75ο Ταγγίδη), Χ. Χαραλαμπίδη (75ο Δερβίσι), Τσαγκαλίδη.

Από τα αποτελέσματα της Κυριακής ξεχώρισε το διπλό του Κρόκου στην δύσκολη έδρα των Πύργων, ενώ με νίκες συνέχισαν Τιτάν (4-1 τον Ατρόμητο), Βελβεντό (5-0 στην Αιανή) και η μοναδική ισοπαλία σημειώθηκε στον Περδίκκα ανάμεσα στην τοπική ομάδα και τον Μακεδονικό Κοζάνης.

Στην Β΄ Κατηγορία η πρωτοπόρος Άρδασσα επέστρεψε στις νίκες κερδίζοντας την Λευκοπηγή και είναι σταθερά πρώτη ενώ από κοντά ακολουθεί ο Ιωνικός Βαθυλάκκου που κέρδισε εκτός τους Ακρίτες.

Ελπίδες Α.Ε. Κοζάνης-Δαναοί Κοζάνης        1-3

Ηρακλής Δρεπάνου-Δάφνη Πολυμύλου  3-0 α.α.