Σήμερα Σάββατο στις 19:00 η ώρα πραγματοποιήθηκε η προβολή της Σχολικής ταινίας με Θέμα την Απελευθέρωση της Σιάτιστας, με την αφορμή και την συμπλήρωση της 110 Χρόνων φέτος από τα ελευθέρια της Σιάτιστας (4/11/1912 - 4/11/2022) Την Ταινία επιμελήθηκε και σκηνοθέτησε (πάνω σε πραγματικά γεγονότα και μαρτυρίες) ο Διδάσκαλος 1ου Δημοτικού Σχολείου Σιάτιστας κ. Μιχάλης Δούβλος, μαζί με τους μαθητές της Ε2 Τάξης. Η Ταινία συγκίνησε και κέρδισε επάξια το χειροκρότημα το Κόσμου που παραβρέθηκε σήμερα το Απόγευμα στο πολιτιστικό κέντρο Σιάτιστας "Άρης & Λίλιαν Βουδούρη"
Ολόκληρη η ταινία εδώ:
Βίντεο-Φωτογραφίες:
Διονύσης Μπόσιακας
0 Σχόλια